Baltic Open Finland 2021

Přípravy na cestu probíhaly, již od úterních ranních hodin (21.9.). Vše potřebné jsme zabalili a krátce po setkání s rektorem jsme se vydali na dlouhou cestu do finského Vihti, kde jsme se od 23. září účastnili závodů Baltic Open 2021. První zastávkou na cestě byl Tallinn, kde jsme měli rezervované ubytování na noc ze středy na čtvrtek.

K večerním hodinám ve středu (22.9.) jsme konečně dorazili do Tallinnu, kde jsme bezpečně uskladnili formule a vozík u našich kolegů z Tallinnské univerzity, za což jim děkujeme. Následně jsme se vydali na večerní procházku hlavním městem Estonska.

Ve čtvrtek (23.9.) nás čekala další část cesty do Vihti. V poledne jsme se vydali trajektem směrem do Helsinek. Plavba trvala dvě a půl hodiny a na jejím konci nás čekal poslední kousek naší cesty. Po příjezdu na motokárový okruh ve Vihti jsme zprovoznili naše monoposty FSE.X a FSE.04, které mezitím, co jsme stavěli pit prošly bez větších problémů všemi přejímkami. Poté nás čekal Braketest, který obě formule zvládly na jedničku.

Pátek (24.9.) byl ve znamení prvních dynamických disciplín, které se kvůli dešti jeli na mokrém povrchu. Dopoledne byla na pořadu Akcelerace, ve které jsme s monopostem FSE.X umístili na 3. místě. Odpoledne nás pak čekal Superslalom.

V sobotu (25.9.) byl na programu Autocross, a to hned dvakrát. Ráno jsme si šli projít trať, která se jezdila, jak po směru, tak i protisměru hodinových ručiček. Stejně jako předchozí den byla trať mokrá, ale okolo poledne se počasí umoudřilo, a tak jsme mohli přezout na suché gumy a začít jezdit skvělé časy. Náš hlavní pilot Jakub Sedlář s FSE.X dokázal zajet celkově 4. nejlepší čas. Přestože se kluci s FSE.04 snažili ze sebe vydat co nejvíce, bylo znát, že jejich auto již není nejnovější a má pohon pouze na zadní kola.

Nedělní ráno (26.9.) jsme zahájili coursewalkem a přípravami na královskou disciplínu Endurance. První na trať vyrazila naše FSE.04, která i přes menší problémy na mokré trati závod dokončila. Během dne začala trať vysychat, tak piloti FSE.X Tomáš Krejčí a Jakub Sedlář měli dobré podmínky. Oba ze sebe vydali maximum, a tak i přes problémy s měniči závod také dokončili. Po Endurance následovalo vyhlášení výsledků. Oba naše týmy se umístily v top 10. FSE.X na celkovém 4. místě a FSE.04 na 10. místě. Celkovými vítězi se stali naši kolegové s FS Tallinn. Díky akceleraci jsme si, ale z Finska odvezli alespoň jednu trofej za 3. místo. Samozřejmě pak následovala oslava.

V pondělí ráno jsme zabalili veškeré naše věci a vydali jsme se na 1800 km dlouhou cestu domů. Před naloděním na trajekt do Tallinnu jsme se ještě stihli projít po Helsinkách. Po 30 hodinách cesty přes Estonsko, Lotyšsko, Litvu a Polsko jsme konečně v úterý v podvečer dorazili zpět do Prahy, kde nás na dílně čekal zbytek týmu.