Poslední ze statických disciplín, kterou jsme na závodech v Nizozemí absolvovali byl Business Plan. Již třetím rokem se v našem týmu této disciplíny zhostil Marek Szeles. O jeho dojmech a průběhu prezentace se zde s námi podělí právě on.

„Letošní Business Plan byl pro eForce ve znamení očekávání, jestli dosáhne podobných výsledků, jako ten loňský, se kterým eForce na českých závodech dosáhlo historického úspěchu a disciplínu vyhrálo. Letošní Business Plan prezentace je do určité míry inovací loňské práce. Ponechali jsme funkční koncept závodění na nevyužitých tratích s moderní elektroformulí a rozšířili ho o propracovanější technické demonstrace a inovativní finanční analýzu. Jako vždy jsme prezentaci samotnou doplnili i výtisky všech prezentačních snímků, které obsahovaly informace navíc, které se do desetiminutového časového limitu nevešly.

Po samotné prezentaci, kterou eForce mělo až na konci dne, dávala porota rovnou stručnou zpětnou vazbu, aniž by prozradili bodový zisk. V rámci zpětné vazby se nám dostalo příjemné pochvaly co se týče kvality materiálů, technické demonstrace i vystupování a anglického projevu, ale také jsme sklidili kritiku z hlediska finanční části plánu a zejména jeho komplexnosti, zkrátka v rámci deseti minut je vysvětlováno několik komplexních témat a je zkrátka těžké to stihnout vstřebat. To je zřejmě dáno právě rozšířením loňského konceptu o další inovace, které od samotného konceptu možná až příliš odvádějí pozornost. Do příštích závodů tedy bude nutné mírně upravit strukturu prezentace.

V rámci zpětné vazby jsme také dostali náznak, že bychom se mohli objevit ve finále a tak jsme s napětím očekávali zveřejnění výsledků. Ty přišly až těsně před finálem a bohužel se naše naděje nevyplnily. Mezi pěti finalisty jsme nebyli. Byli jsme ale těsně za nimi na šestém místě se ziskem 70 ze 75 možných bodů, tedy 93,3 % – za takový výsledek se na ČVUT dává známka „A“, takže byť nevyšlo podium, jsme s výsledkem velmi spokojení a Business Plan budeme vylepšovat i dál, abychom se příště umístili ještě výše!“

Držte Markovi palce, protože v jeho podání Business Plan konkuruje těm nejlepším a těšíme se na jeho prezentaci na dalších závodech v Maďarsku!