Driverless

Driverless2020-11-29T10:00:09+00:00

Vývoj autonomně řízené formule v týmu probíhá již od roku 2019, kdy se postupně začal dávat dohromady nejen tým nových lidí se zájmem o integraci autonomního řízení do již hotové elektroformule, ale i samotný koncept vozu, který se od začátku roku 2020 začíná postupně zhmotňovat.

V létě roku 2020 se DV sekce našeho týmu s nově postavenou driverless formulí chystala na tři mezinárodní závody. Kromě domácích závodů FS Czech Republic měla autonomní formule eForce DV.01 bojovat o co nejlepší umístění i ve Španělsku a Německu! Kvůli koronavirové krizi se pořadatelé všech závodů rozhodli zrušit letošní ročník.

Na podzim sezóny 2020 eForce představil jako první český tým také plně autonomní závodní formuli a je tedy zatím jediným českým reprezentantem v rámci soutěže Formula Student Driverless. Toto vozidlo je kromě pohonných a elektronických jednotek známých již z elektrického monopostu vybavené také dalšími senzory včetně stereo kamer a LiDARu, které jí umožňují vnímat okolní svět.

První závody tedy DV01 čekají v sezóně 2021 kde bude moct ukázat schopnosti algoritmů jezdit bez pilota. Je jisté že DV01 se účastní závodu ve Španělsku díky registraci z minulého ročníku . O účasti na dalších závodech se bude rozhodovat formou znalostního testu na jaře 2021.

Přejít nahoru