Jako druhá skupina jsme přiletěli v neděli 6. 2. 2022 na Dubajské mezinárodní letiště. Hned druhý den ráno jsme vyrazili do areálu světové výstavy EXPO2020, kde jsme se vydali do českého pavilonu zkontrolovat vystavenou autonomní formuli, prohlédnout si ostatní exponáty a také navštívit pavilony ostatních zemí.

Třetí den se nesl ve formálnějším duchu, pořídili jsme nespočet materiálů pro naši projektovou skupinu a poskytli první rozhovor pro místní novináře. Večer nám v českém pavilonu zpříjemnil pěvecký soubor Sextet plus svým představením.

Čtvrtý den jsme se vydali na místní univerzitu R.I.T. (Rochester Institute of Technology), kde jsme se seznámili s místním týmem vyvíjejícím první elektrický monopost. Studenti nás provedli po jejich novém moderně vybaveném kampusu.

Ve čtvrtek a pátek jsme měli volnější program. Dopoledne strávili vždy v pavilonu a diskutovali s návštěvníky, odpoledne navštívili pláž a poznávali centrum města.

V sobotu jsme uvítali studenty z R.I.T. u nás v českém pavilonu, odprezentovali jim základní informace o týmu a ukázali naši formuli. Následně jsme se studenty diskutovali o různých úskalích vývoje elektrické formule, která je mohou potkat. Věříme, že s týmem budeme v pravidelném kontaktu, a že se nám povede spolupráci povýšit i na úroveň samotných univerzit. 

Po krátkém obědě se do českého pavilonu dostavili novináři, a my tak měli možnost poskytnout rozhovory v televizích Abu Dhabi TV (58 minuta) a Dubai One. Nakonec se nám naskytla jedinečná možnost živého vstupu přímo v televizi Dubai One se streamováním do hlavní kupole celého areálu v rámci EXPO TV. V rozhovorech v anglickém jazyce vždy perfektně vystoupil Ondřej Štogl.

V průběhu posledního dne expozice jsme obešli několik dalších pavilonů a uskutečnili jednání se zástupci z české ambasády. Mimo diskuze o možnostech spolupráce s univerzitami v SAE jsme získali spoustu praktických rad z oblasti businessu a sebepropagace. Večer jsme navštívili Dubai autodrom, kde se konal čtyřhodinový závod speciálů v rámci série Asian Le Mans. Měli jsme možnost nahlédnout přímo do pitů jednotlivých týmů a prohodit několik slov se členy týmu ARC Bratislava. Pozoruhodné bylo zjištění, že se profesionální motorsport od našeho studentského v mnohém neliší. O půlnoci jsme se vrátili zpět na EXPO a zabalili formuli k odletu.

Pondělí bylo ve znamení loučení se s organizátory v českém domě, vstřebání posledních dojmů a odletu zpět domů.

Příležitosti být po dva týdny součástí rotační expozice v českém domě na Všeobecné světové výstavě EXPO pro nás byla neopakovatelným zážitkem a skvělou zkušeností.