Driverless

Driverless 2020-02-26T12:06:21+00:00

V sezoně 2020 eForce představí jako první český tým také závodní formuli s plně autonomním řízením a bude tedy zatím jediným českým reprezentantem v rámci soutěže Formula Student Driverless. Toto vozidlo je kromě pohonných a elektronických jednotek známých již z elektrického monopostu vybavené také dalšími senzory včetně kamer a LiDARu, které jí umožňují vnímat okolní svět. Za pomoci interně vyvinutého elektronického ovládání řízení brzd je pak formule schopná projíždět závodní dráhu potenciálně stejně rychle, jako lidští řidiči.

Vývoj autonomně řízené formule v týmu probíhá již od roku 2019, kdy se postupně začal dávat dohromady nejen tým nových lidí se zájmem o integraci autonomního řízení do již hotového elektromobilu, ale i samotný koncept vozu, který se od začátku roku 2020 začíná postupně zhmotňovat.

V létě roku 2020 se DV sekce našeho týmu s nově postavenou driverless formulí chystá na tři mezinárodní závody. Kromě domácích závodů FS Czech Republic bude autonomní formule eForce bojovat o co nejlepší umístění i ve Španělsku a Německu!

CzechEnglish