Drazí fanoušci a podporovatelé týmu eForce,
naskytla se nám možnost zúčastnit se světové výstavy EXPO2020 ve Spojených arabských emirátech, Dubaji. S autonomní formulí nás bude možné po dobu dvou týdnů od 30.1 do 13.2. spatřit na rotační platformě přímo v českém pavilonu.

Bezpilotní formule DV.01 je vůbec prvním takovým tuzemským vozem a jedním z prvních v celé Evropě. Koncepčně po mechanické stránce vychází ze sedmé generace pilotovaného elektrického modelu. Studentský tým eForce pod záštitou Fakulty elektrotechnické vyvíjí a staví elektrické monoposty už od roku 2010 a v letošním roce světu představíme již jedenáctý. Schopnost plně autonomní jízdy pak zajišťuje sestava senzorů v čele s LiDarem a stereokamerami, jejichž signál je následně zpracováván pomocí algoritmů v pokročilé výpočetní jednotce. Za své krátké působení již stihl monopost sklidit i mezinárodní úspěchy, kdy v online závodech v hlavní disciplíně porazil týmy z věhlasných univerzit jako je holandský Delft či americké MIT. Na závodech v Mostě pak dosáhl na třetí místo a tedy první pódiové umístění.

Do Dubaje však nevyrážíme pouze prezentovat vědecko-technickou úroveň v České republice, ale také hrdě reprezentovat Fakultu elektrotechnickou i celé ČVUT v Praze. Setkání se zástupci a průmyslu může naše členy obohatit o nové informace, aktuální trendy, rozšířit obzory, ale také získat spoustu nových kontaktů.

O naší cestě Vás budeme pravidelně informovat.

Děkujeme za podporu!