Formula Student je od svých počátků vzdělávací soutěž spojená s motorsportem. Náš tým, stejně jako stovky dalších týmu po celém světě, představuje na mezinárodních závodech nejen svůj celoroční vývoj jednomístné formule s čistě elektrickým pohonem, ale i projektové řízení týmu i ostatní inženýrské dovednosti spojené s projektem. Zpětné vazby se nám obvykle dostává právě na letních závodech. V průběhu roku se po Evropě koná několik konferencí, které si kladou za cíl rozvíjet znalosti a schopnosti členů Formula Student týmů.

Uplynulý víkend se několik členů týmu eForce zúčastnilo konference Formula Student Symposium na univerzitě Széchenyi István ve městě Györ v Maďarsku, kde řada odborníků z automobilového průmyslu prezentovala svoje rady ohledně designu závodních vozů i ostatních tématech soutěže Formula Student. Účastníci akce měli v průběhu tří dnů příležitost načerpat nové znalosti na přednáškách, workshopech i osobních diskuzích.

Za zúčastněné členy eForce akci zhodnotil člen elektrotechnické skupiny Petr Hainc:

Program konference byl rozdělen do bloků přednášek společných pro všechny účastníky, které se zabývaly tématy od obecných tipů pro Formula Student týmy přes otázky projektového řízení až po úzce specializovaná témata například autonomního řízení. Dále si každý z nás mohl vybrat 3 technické workshopy dle svého zaměření a zájmu, členové našeho týmu navštívili například semináře zaměřené na návrh podvozku a výběr pneumatik, návrh kompozitních monokoků, dynamiku závodních vozů nebo také bezpečnost v autonomním řízení. Závěrem sobotního dne byla večeře s možností neformálního povídání si přednášejícími nebo si vyměnit zkušenosti s členy zahraničních FS týmů. Z osobností, se kterými jsme měli tu čest se setkat lze jmenovat odborníky z Formule 1 jako jsou Luca Marmorini, Owen Carless nebo zkušené matadory design porotců ve FS Pat Clarke, Claude Rouelle.

V nabitém víkendovém programu jsme našli chvilku i pro prohlédnutí si krásného historického města Györ. Akce se celkem zúčastnilo 230 studentů z 8 zemí Evropy. Celkově konferenci FS Symposium hodnotíme velmi kladně a děkujeme organizátorům za možnost strávit víkend se skvělými lidmi v pěkném prostředí zdejší univerzity. Nově získané vědomosti určitě využijeme při stavbě našich formulí. Už teď se těšíme na další ročníky.