Od poloviny února pracujeme na výrobě nového monokoku.  Po nákupu dřevovláknitých MDF desek pro výrobu polotovarů jsme museli desky nařezat a slepit napěňujícím lepidlem. Vytvořili jsme masivní dřevěné bloky, které jsme poslali našemu partnerovi – firmě MABID a.s.

Firma MABID nás dlouhodobě podporuje tvarovým obráběním a povrchovou úpravou našich forem. I letos nás společnost podpořila obráběním pozitivních forem na monokok a forem na prvky aeropaketu. V obrobených formách jsme si nechali rovnou vyvrtat uchycovací body pro přesné pozicování šroubů, které budou držet prvky auta (od aerodynamických profilů až po nápravy, bateriový box nebo motorů).

Na dílnu nám přišly formy v surovém stavu, a tak bylo třeba začít upravovat povrch. Byl to zdlouhavý proces, ale výsledek stojí za to! Museli jsme zbrousit vyfrézované formy, vyčistit, stříkáním nanést vrstvy plniče a celý proces třikrát opakovat. Po finálním vybroušení povrchu forem jsme formy vyleštili a teď už jen začít vyrábět negativní formy pro laminaci monokoku.

Byl to spousta práce, ale úsilí stálo za to! Teď už se můžeme posunout zase o krok dál k rozjetí nové formule FSE 08.

Děkujeme společnost MABID a.s. za podporu v loňském i letošním roce!