Od minulých závodů v Holandsku uplynul necelý týden, ve kterém jsme téměř celé dny a noci strávili v dílně, abychom doladili veškeré nedostatky naší formule. Ve středu ráno jsme se vydali na další událost soutěže Formula student – FS EAST. Těsně před odjezdem jsme vyrazili na krátké testování, při kterém se nám podařilo zprovoznit všechny systémy a nic nenaznačovalo, že by na závodišti měly nastat větší problémy. Z minulých závodů jsme měli dobře zpracované podklady pro technické přejímky, a proto jsme se do nich hned první den s vervou pustili. Naše nasazení nám znepříjemňovalo snad jen horké maďarské počasí. Už od příjezdu se každý den potýkáme s třicetistupňovými vedry a nepřetržitým slunečním svitem.

Závodiště soutěže FS EAST se organizátoři rohlodli letos přesunout z Hungaroringu na staveniště budoucího testovacího okruhu ZalaZone Testing Track. Závodiště se nachází na velké asfaltové ploše, kde organizátoři postavili několik velkých stanů a pokusili se zajistit dostatečné zázemí pro organizační část i účastníky závodů. Kromě menšího počtu sociálních zařízení a obtížné dopravy z campu na závodiště, které je vzálené víc jak čtyři kilometry, pořadatelé zvládají závody zatím celkem dobře.

Jako první technickou přejímku jsme absolvovali kontrolu nízkonapěťových systémů a akumulátoru monopostu. Na nízkonapěťové přejímce, i přes maximální přípravu mezi závody, se podařilo komisařům nalézt drobné nedostatky. Nedostatky jsme ihned začali řešit tak, abychom mohli podruhé přejímku úspěšně projít. Na přejímku akumulátoru jsme se připravili na výbornou a dodatečně jsme řešili už jen uchycení elektroniky a zakrytování vstupu vzduchu goratexovou tkaninou pro zajištění neprostupnosti tekutin do prostoru, kde se nacházejí jednotlivé články akumulátoru. Za věnování tkaniny bychom rád poděkovali nizozemskému týmu FS Delft.

Na mechanickou přejímku jsme nastoupili jako poslední tým druhého dne. Posuzující inženýři s naším monopostem něměli žádný větší problém, a proto šla mechanická přejímka jako po másle. vzhledem k pozdnímu času se nám bohužel nepodařilo dokončit celou kontrolu mechanické části monopostu.

Ve čtyři hodiny odpoledne jsem se ještě připojili k hromadnému focení všech formulí i týmů. Na závodišti jsme zaujali celkem důstojné místo, protože náš monopost jel na focení jako jeden z prvních. Na konečný výsledek se můžete podívat už nyní na Facebookovém profilu Formula Student East!

Zítra nás ještě čeká zkouška nouzového opuštění vozu, kdy musí všichni piloti do pěti sekund vyskočit z formule ven. Také se chystáme dokončit finální části technických přejímek. Absolvujeme zbývající část mechanické přejímky, poté ihned test zatížení při průjezdu v zatáčce, zkoušku odolnosti proti vodě test brzd. Mimo dokončení všech technických kontrol se zítra také vrhneme na statické disciplíny. Od závodů v Nizozemí jsme se poučili i v těcho disciplínách a provedli jsme pár úprav. Doufejme, že sklidíme úspěch i zde v Maďarsku, kde je mnohem větší konkurence než na závodech minulých.

Očekávejte články z dalších dnů! Naše působení na závodech bude ještě určitě dost zajímavé.

Děkujeme všem za podporu!