Po absolvování statických disciplín jsme se další závodní den vrhli na technické přejímky. Zde mělo dojít k podrobné kontrole technických řešení ze strany organizátorů. Nejdříve jsme museli absolvovat přejímku akumulátoru, a s ním související instalace prvku vysokého napětí. Při této přejímce nastaly problémy s čipy na zařízení, které má z úkol měřit teploty jednotlivých článků akumulátoru a zajišťovat správné fungování napájení. Paralelně s touto přejímkou mohla probíhat další, která měla za úkol prověřit systémy nízkého napětí auta a splnění rozsáhlých pravidel týkajících se elektroinstalace monopostu. Čipy, které nedokázaly správně fungovat náš tým nedovedl na závodišti sehnat a bohužel se ani nedalo zajistit doručení čipů nových dostatečně rychle. Bez systémů pro kontrolu akumulátoru pro nás nebylo bezpečné jezdit. Proto jsme se rozhodli ze závodů vytěžit maximum i bez dynamických disciplín. Vrhli jsme se na dokončování technických přejímek s cílem získat co nejvíce zkušeností a odhalit všechny nedostatky jak z elektrické, tak i z mechanické části našeho vozu. Přejímky na těchto závodech byly opravdu podrobné a na organizátorech bylo vidět, že svou důkladností se chtějí přiblížit těm nejprestižnějším závodům, které soutěž Formula Student může nabídnout – Formula Student Germany.

Z bezpečnostních důvodu jsme tedy nenastoupili do dynamických disciplín, ale i přesto pro nás závody v Nizozemsku byly obrovskou inspirací a motivací pro další závody. Hlavně pro nováčky v týmu jsou tyto zkušenosti k nezaplacení.

Náš tým se na prvních závodech i přes potíže a neúčast na samotných jízdách umístil na 6. místě z 19 přítomných týmů elektrické formule. Tohoto výsledku jsme dosáhli převážně díky zlepšení se ve statických disciplínách. V prezentaci Bussines Plánu jsme skončili na 6. místě se 70 body ze 75 možných. V soutěží inženýrského designu jsme obsadili 5. místo se ziskem 121 ze 150 bodů. V poslední disciplíně Cost and Manufacturing Report jsme se umístili na 11. místě se 70 body na kontě ze 100.

Ze závodů jsme odjeli o den dříve, abychom se mohli vrhnout na doladění auta pro další závody. Odjížděli jsme bohatší o spousty zkušeností, které již příští týden zkusíme přetvořit v ještě lepší výsledek než nyní z uplynulého Nizozemska. Ano, je jasné, že mírné zklamání bylo na celém týmu po cestě do dílny znát, protože s výsledkem, jakého jsme dosáhli ve statických disciplínách jsme mířili na stupně vítězů. Soutěž Formula Student je ale přec jen motorsport a hlavní je pro nás bezpečnost řidiče. Ze závodu jsme si tedy místo pohárů odvezli spoustu zkušeností. Teď je jen na nás, jestli dovedeme naši snahu o dobré umístění ve zdárný konec na soutěži Formula Student EAST, kam vyrážíme již ve středu příští týden.

Sledujte dál náš web i sociální sítě!

Odkaz na Facebook: facebook.com/e.force.prague

Odkaz na Instagram: instagram.com/eforcefee

Děkujeme za Vaši podporu! Zůstaňte s námi i na dalších závodech.