U některých disciplín nám letos na závodech v Maďarsku štěstí příliš nepřálo, avšak v jiných jsme naopak excelovali. Ano, ti, kteří nás sledují více i na sociálních sítích už asi tuší, že se dnešní článek bude věnovat Business Planu. Marek se, po ne až tak vydařených závodech v Nizozemí, poučil z připomínek tamních komisařů a na závodech FS East byl připraven zaútočit na ty nejpřednější příčky.

V pátek 20.7. se konalo první kolo businessové soutěže v technické budově ZalaZONE kousek od závodiště. Marek se tedy vydal bez jakékoliv patrné nervozity nadchnout porotce svým pečlivě vypracovaným podnikatelským plánem. Po skončení prezentace se za námi vrátil s úsměvem, tudíž bylo jasné, že jeho dojmy z absolvování prvního kola jsou vesměs pozitivní. Poté už nám zbývalo jen čekat.

Druhý den brzy po poledni za námi přišly do pitu dvě slečny organizátorky se zprávou pro Marka. Tušili jsme, že je vše na dobré cestě. Když přišel, s gratulací mu oznámily, že postoupil do finálového kola, které se bude konat odpoledne od pěti hodin. Všichni jsme měli obrovskou radost!  Do finále s námi postoupily také týmy Delft (Nizozemsko), GreenTeam (Německo) a Ecurie Aix (Německo).  Konkurence byla tedy obrovská, a i kdyby nedopadlo žádné umístění na stupních vítězů, už účast ve finále v takovémto složení je sama o sobě obrovský úspěch.

Marek se opět začal pomalu připravovat. Před pátou hodinou se odebral do velkého cateringového stanu přímo na závodišti, kde mělo zanedlouho finále začít. Nemohli jsme však Marka nechat bez patřičné podpory, a tak se pár z nás vydalo za ním, aby i naše hrdé odezvy z publika byly dostatečně silné. Nejprve proběhly finálové prezentace spalovacích týmu a až potom se dostaly na řadu týmy elektrické. Marek v naší kategorii nastoupil jako první. Těsně před začátkem jeho finálových deseti minut už začala být nervozita patrná i na něm, což je v jeho případě velmi neobvyklé. Není se ale čemu divit, i kvůli objemu diváků, kteří se přišli na finálové prezentace podívat. Naštěstí na pódiu nedal Marek absolutně nic znát a byl v jeho přesvědčování porotců skvělý jako vždy.

Po skončení prezentace Business Planu našeho týmu mnoho z nás v cateringovém stanu nadále zůstalo, protože jsme byli zvědaví, jak si v této disciplíně povedou i naši konkurenti. Hodnotit však, na jakém místě nakonec asi skončíme, bylo i po zhlédnutí ostatních prezentací velmi těžké. Zbývalo nám nechat se překvapit na konečném předávání cen.

V neděli v devět hodin večer začal ceremoniál, který ukončuje dny plné práce a nervozity z absolvovaných disciplín a odměňuje týmy, kterým se v soutěži zadařilo nejvíce. Každý tým si přeje odvézt si ze závodů alespoň jeden pohár, stoupnout si při jeho převzetí na podium a prožít si tím alespoň na krátkou chvíli ten pocit zadostiučinění za veškeré vynaložené úsilí. Prožít tento pocit se ten večer podařilo právě i nám. Když se začaly vyhlašovat výsledky jednotlivých kategorií elektrické skupiny, všichni jsme zbystřili a čekali jsme, jak dopadne náš Business Plan. Organizátoři výsledky hlásili však velmi neuspořádaně. Napětí v hale se dalo krájet. Chvíle ticha se mísily s bouřlivým povzbuzováním všech přítomných týmů. Jako první se v kategorii Business Plan vyhlašovalo umístění první namísto třetího, jak to bývá běžně zvykem. Jen potajmu jsme doufali, že Marek svou prezentací natolik oslovil porotce, že by svou fiktivní investici svěřili právě jemu a ne některému ze západních týmu. Více méně jsme seděli ještě v klidu, když najednou zazněla magická věta: „The winner of Business Plan in electric car cathegory is eForce FEE Prague Formula!“. Všichni jsme zažili obrovský šok a v euforii jsme se rozeběhli na podium, abychom si společně s Markem mohli užít tu minutu slávy, radosti a dojetí při převzetí poháru.

Tímto článkem bychom mu rádi poděkovali za jeho skvělou práci pro tým. Jsme všichni nesmírně vděční, že se můžeme pyšnit takto neskutečně talentovaným člověkem, který pro nás vyhrál nejednu cenu a určitě se s jeho přítomností můžeme těšit i na další!