Ohlédnutí za Závodním dnem ČVUT 2021

Ve středu 6. října se, jako již tradičně, konala náborová akce v kampusu ČVUT, letos poprvé pod názvem Závodní den ČVUT 2021. Jednalo se již o 11. ročník a Technickou ulicí se celé dopoledne proháněly závodní monoposty elektrické formule eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické, spalovací formule CTU Cartech z Fakulty strojní a motorky CTU Lions z Fakulty dopravní.

Po úvodním slovu moderátora a rektora ČVUT doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., kteří přivítali všechny návštěvníky v mírně deštivém ránu, se slova ujali zástupci jednotlivých týmů. Každý z prezentujících krátce představil letošní hlavní inovace jejich monopostů a závodní úspěchy dosažené v letošní sezóně, která rozhodně patřila mezi vydařené. Za tým eForce jsme představili kromě pilotované FSE.X také autonomní formuli DV.01, která se ukázala ve skvělém světle například i na letošních prestižních závodech v Německu na Hockenheimringu.

Poté se mikrofonu ujali děkani jednotlivých fakult. Za Fakultu elektrotechnickou prof. Mgr. Petr Páta, Ph.D., za Fakultu strojní prof. Ing. Michael Valášek, DrSc., a za Fakultu dopravní doc. Ing. Pavel HRUBEŠ, Ph.D., pogratulovali studentům za dosažené výsledky, poděkovali sponzorům za podporu a v neposlední řadě předali jednotlivým týmům finanční šeky za účelem dalšího rozvoje a inovace pro příští sezónu. K předávání šeků se připojil i rektor ČVUT doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc., který tím vyjádřil podporu univerzity celému projektu.

Následně probíhaly celé dopoledne dynamické ukázky, při kterých se pravidelně střídaly formule s motorkami v jízdě na improvizované dráze Technickou ulicí. Po každé z ukázek následoval rozhovor s jednotlivými piloty. Ti návštěvníkům přiblížili dění v týmu v průběhu celého roku, co by studenty čekalo, pokud by se do týmu přidali, ale také popsali bezprostřední pocity z řízení svých monopostů.

Naše pozvání přijalo také několik sponzorů, za což jsme velice rádi a tímto jim děkujeme. Díky firmám Škoda Auto a.s., Valeo a ElektraX, které na akci vystavili své prezentační stánky, měli návštěvníci možnost popovídat si s odborníky přímo z praxe a dozvědět se více o jejich produktech.

Celý záznam akce najdete na našem YouTube kanále.