V minulých týdnech jsme se zúčastnili registrací na mezinárodní závody soutěže Formula Student, které probíhají v podobě online testů, v nichž se hodnotí správnost odpovědí a čas, za který jsou týmy schopné test absolvovat. V testech se objevují otázky týkající se pravidel soutěže i příkladů z inženýrské praxe z oblastí elektrotechniky, strojírenských výpočtů i dynamiky vozidla. V každém z testů se vždy objeví přibližně 15 otázek a celý tým společně se snaží na otázky najít správné odpovědi.

Letošní registrace pro náš tým byly o něco složitější než předchozí sezóny. Na závody se tuto sezónu chystáme vyrazit hned se dvěma formulemi. Kromě nové elektrické formule FSE 09 se na závody registrovala i naše autonomní formule.  Registrační testy závodů obvykle pro všechny kategorie probíhají ve stejný čas. Náš tým tedy musel na některé závody počítat a vyplňovat dva kvízy najednou. Během vyplňování byla tedy atmosféra v místnosti ještě hektičtější než v minulých letech. Naštěstí se do vyplňování zapojil téměř celý tým a proto i dva testy najednou nebyly velkým problémem.

Po zveřejnění výsledků se vedení týmu rozhodlo zúčastnit 5 závodů s elektrickou formulí a 3 závodů s nově budovanou autonomní formulí. Oba monoposty se společně vydají na závody Formula Student Czech Republic a Formula Student Spain. Na ostatní závody se formule rozdělí. Pokud budou následující měsíce probíhat hladce, bude tato sezóna pro náš tým unikátní právě počtem závodů a doufejme i úspěchy, které se budeme snažit vybojovat.

Sledujte náš web i sociální sítě a držte nám palce v následujících měsících při stavbě obou monopostů!