Loňskou sezónu jsme začali spolupracovat s firmou Conrad Electronic Česká republika, s.r.o. Spolupráce jste si mohli všimnout například na našich sociálních sítích, kde jsme s radostí sdíleli články, které o naší spolupráci společnost vydala. Zpětně si je můžete přečíst jejich webových stránkách pomocí následujícího tlačítka.

Články o naší spolupráci s firmou Conrad

Radost jsme měli také z návštěvy na závodech Formula Student Czech Republic, kam přijela delegace zástupců firmy i s kameramanem. Z těchto závodů vzniklo krátké video, díky kterému máme vzpomínky z této akce už navždy zaznamenány. Z návštěvy Conradu jsme měli o to větší radost, že se nám na mezinárodních závodech velmi dařilo a nakonec jsme vybojovali i celkové vítězství.

Připomeňte si loňské závody díky videu i vy!

Pro tuto sezónu nás společnost rozhodla podpořit formou materiálního daru a zapůjčení vybavení nezbytného pro stavbu studentské elektroformule.

Jako zapůjčené vybavení pro tuto sezónu jsme si vybrali profesionální TIG svářečku od značky Lorch a akční kameru GoPro HERO 7. Díky zapůjčení svářečky jsme plně soběstační při výrobě náprav i bezpečnostních oblouků monopostu. S akční kamerou budeme moct co nejlépe zaznamenávat výrobu, testování i samotné letošní závody v Itálii, Čechách a Španělsku.

V rámci materiálního daru jsme si vybrali díly pro nový monopost, nářadí do dílny i nástroje pro údržbu naší formule. Obdrželi jsme čerpadla pro chladící okruhy, větráky pro chlazení batteryboxu, oranžové smršťovací bužírky, momentové klíče, mutlimetry, laboratorní napájecí zdroje, akumulátorový rázový utahovák a v neposlední řadě 4 digitální váhy pro bezchybné nastavení rozvážení hmotnosti formule mezi jednotlivá kola.

Laboratorní napájecí zdroj Voltcraft LPS1305, 0 – 30 V/DC, 5 A, 150 W

Štítkovač Brother E100, pásky TZ

Digitální multimetr VOLTCRAFT VC165 TRMS

Momentový klíč Toolcraft, 12,5 mm, 60 – 340 Nm

Odizolovací kleště WAGO

Momentový klíč Wera, 05075393001, 6,3 mm, 1 – 25 Nm

Veškeré poskytnuté vybavení jsme začali hned používat. S produkty, které jsme v rámci podpory obdrželi je práce na stavbě nové elektrické formule FSE.08 radost. Doufáme, že nám poskytnuté vybavení přinese stejné štěstí jako návštěva firmy na minulých závodech FS Czech, a povede se nám letos obhájit alespoň jedno prvenství na nadcházejících závodech.

Děkujeme společnosti  Conrad Electronic Česká republika, s.r.o. za poskytnutou důvěru a za vaši podporu!