Včera jsme prožili na Formula Student Spain opět náročný den, tentokrát ve znamení statických disciplín. Jakmile jsem ráno přišli do pitu, museli jsme se začít připravovat na první prezentaci tohoto dne, kterou byl Cost Report. Tentokrát se ji zúčastnil i náš aktuálně nejzkušenější člen v této disciplíně, kterým je Tomáš Kazda. Přečtěte si jeho dojmy z průběhu prezentace:

Na prezentaci Cost Reportu jsme byli skvěle připraveni, avšak hodinu před započetím prezentace jsme zjistili, že máme jiný formát tabulek, takže jsme svoji prezentaci zaměřili více na vysvětlení výroby prototypu a možnosti při sériové výrobě. Tato část se porotcům velice líbila a neměli téměř žádné výtky. Do příštího roku můžeme zpracovat více podkladů a případových studií na témata dopadu výroby monopostu na životní prostředí a na finanční rozhodování při výběru komponent. Celkově prezentace dopadla dobře, avšak vzhledem ke špatnému formátu tabulek pravděpodobně nedostaneme část bodů z této disciplíny

Po skončení Cost Reportu jsme se ani na moment nezastavili a ihned jsme začali připravovat prostředí pitu a všechny potřebné dokumenty pro Engineering Design Report. Ve 12:00 k nám dorazili komisaři a odstartovala se naše premiéra této královské statické disciplíny na závodech zde ve Španělsku. Po skončení prezentace jsme se všichni shodli na tom, že náročnost všech statických disciplín je zde značně vyšší, než na ostatních závodech, které jsme v letošní sezóně absolvovali.

Komisaři se zde nezajímali o naše připravené prezentace, ale zajímali se hlavně o odborné znalosti každého jednotlivého člena týmu v jeho oblasti, ale i o celkovém nadhledu nad celým konceptem formule. Středem zájmu zde byly i procesy v týmu a veškeré plánování jednotlivých postupu, které vedou jen k jednomu cíli – postavit nový monopost, který bude spolehlivý na závodech a spolu s ním bude celý tým sklízet skvělé výsledky. V neposlední řadě je velmi podrobně zajímalo například i hospodaření s financemi. Engineering Design Report už není jen o samotném návrhu formule, ale i o celkovém konceptu nového závodního vozu, o cílech, na jejichž základě náš monopost vznikl a o systémovém přístupu k řízení celého týmu.

V průběhu celého dne jsme se ve volných chvílích snažili dokončit všechny technické přejímky. Sledujte naše sociální sítě, kam přidáváme naše zážitky z aktuálního dění závodů a těšte se na další články i zde na webu!