Vážení fanoušci, podporovatelé, kamarádi,

v posledních týdnech proběhlo internetem, několik zpráv o tom, jak současná krize dopadá na svět Formula Student. Z bezpečnostních důvodů bylo spoustu závodů již zrušeno a my tak nejspíš nebudeme moci v létě ukázat svým fanouškům, sponzorům i rodinám, co jsme za poslední rok dokázali. 

Rádi bychom vás ujistili, že i přes absenci závodů a prozatímní nemožnosti práce na dílně pro nás letošní sezóna rozhodně nekončí!

I bez klasické závodní sezóny se nám plány letošního roku příliš nezměnily. Při dodržování nařízeních české vlády pokračujeme v plném rozsahu s vývojem a stavbou autonomní formule online, a jakmile se zruší karanténa, započneme jízdní testy v terénu. Zásah do již probíhající stavby elektrické formule FSE.09 je markantnější. Rozhodli jsme se, že kvůli omezenému času a možnosti práce využijeme pro stavbu nové elektrické formule některé díly z našeho loňského monopostu FSE.08. 

Díky tomu se nestane, že bychom promarnili rok vývoje a práce na nové formuli a pokud tomu bezpečnostní situace dovolí, využijeme letní prázdniny naplno pro získávání nových zkušeností, které náš tým ještě více posunou vpřed v sezóně 2021.

V současné chvíli probíhají veškeré práce členů týmu v režimu „homeoffice“ a už se všichni nemůžeme dočkat, až se budeme moci zase vrátit do naší dílny užít si práci na naší formuli společně! 

Zůstaňte tedy spolu s námi optimisté, kterým karanténa nezabrání plnit si sny! Aby se situace ale co nejdříve uklidnila, snažme se být co nejvíce ohleduplní, zůstávejme doma a pomáhejme si navzájem, když je potřeba.