Před pár týdny se konal historicky první ročník akce pořádané naším dlouholetým partnerem ŠKODA AUTO. Jednalo se o „závody na nečisto“, kam byly pozváni všechny české Formula Student týmy. Tyto závody, které nesly název ŠKODA FORMULA:Q byly pořádány 21. 6. – 23. 6. na polygonu v Úhelnici nedaleko Mladé Boleslavi.  Už díky takto příznivé lokalitě a možnosti setkat se zkušenými odborníky z řad ŠKODA AUTO jsme si nemohli tuto událost nechat ujít.

V sobotu 22. 6. jsme dorazili na místo určení, abychom se zúčastnili statických disciplín a zjistili, co nám při návrhu uniklo, a na co bychom se měli ještě více zaměřit. Z důvodů stále pokračujících prací na naší nové formuli na tuto akci vyrazil pouze omezený počet členů týmu, který se zúčastněnými experty probral svoje prezentace a posléze i prezentace ostatních členů, kteří se nemohli dostavit. Po absolvování těchto prezentací se k nám dostaly velmi zajímavé postřehy, na základě kterých budeme do závodů všechny naše podklady ještě více zlepšovat. Nešlo totiž pouze o doplnění některých informací, ale nejčastěji o validaci dat, která je nezbytná pro ověření správnosti postupu při návrhu a simulacích.

Na akci jsme představili také náš nový Business Plan, který se taktéž snažíme vyladit do posledního detailu. Po předvedení všech našich prezentací jsme měli možnost popovídat si s členy ostatních českých týmů a pozorovat jejich zbrusu nové monoposty přímo v akci. Viděli jsme letošního brněnského Dragona a také formuli našich kolegů z týmu CTU CarTech. Jízd se účastnil i tým z České zemědělské univerzity, který na polygonu testoval nové komponenty na loňském modelu formule.

Skrze tento článek bychom rádi poděkovali našemu sponzorovi ŠKODA AUTO za pozvání a skvělou organizaci prvního ročníku této akce. Těšíme se na spolupráci i v dalších sezónách!