PEG spol. s r. o. je česká firma s třicetiletou tradicí, která se zabývá výkonovou elektronikou a průmyslovou automatizací. Spolupráci jsme navázali přibližně před rokem, když jsme hledali nový spínaný zdroj pro nabíjení naší formule. Na schůzce se zástupci firmy jsme se domluvili na dlouhodobé zápůjčce spínaného stejnosměrného zdroje SP-R z jejich portfolia nabíječů.

Tento zdroj se stal spolehlivým základem naší nové nabíječky, která nám sloužila celou závodní sezónu 2019. Díky svým malým rozměrům a robustní konstrukci zdroj spolehlivě fungoval i při poměrně náročných podmínkách transportu na závody a na nejrůznějších testování. Nabíjecí výkon zdroje je až 12 kW, tudíž nabíjení akumulátoru závodní formule je rychlé, což je velkou výhodou při náročném časovém programu na letních Formula Student závodech. Spolu s uživatelsky přívětivým ovládáním se zdroj od firmy PEG stal nenahraditelnou součástí našeho vybavení.

Před nedávnem jsme s odborníky ze společnosti PEG konzultovali otázku nabíjení našich budoucích akumulátorů o napětí 600 V. Nabídli nám, že pro nás spínaný zdroj optimalizují tak, aby splňoval nové požadavky. Uplynulo pouze několik týdnů a mohli jsme si vyzvednout upravený nabíjecí zdroj na 600 V, který bude naše budoucí monoposty spolehlivě nabíjet i v příštích sezonách.

Tímto článkem bychom chtěli firmě PEG spol. s r.o. poděkovat za jejich podporu v oblasti nabíjení našich elektrických formulí a těšíme se na další spolupráci i v příštích letech.

Webové stránky PEG spol. s r.o.