V průběhu letošní sezóny jsme navázali novou spolupráci s nadnárodní společností ROHDE & SCHWARZ. Společnost podniká v oblastech elektronických testovacích a měřicích přístrojů, informačních technologií a radiokomunikací. Více než 85 let vyvíjí, vyrábí a prodává na světovém trhu elektronické produkty pro profesionální aplikace. V České republice je značka ROHDE & SCHWARZ známa téměř 40 let.

Projekt studentské formule se často potýká s potřebou lepšího vybaveností pro inovativní práci, která v sobě odráží trendy v průmyslových odvětvích, než může zázemí týmu na ČVUT nabídnout. Společnost ROHDE & SCHWARZ v tomto směru našemu týmu pomohla zapůjčením přístroje R&S®Scope Rider RTH.

Petr Hainc se o novém přístroji v týmu vyjádřil takto:

Náš nový osciloskop nám skvěle poslouží k diagnostice a odstraňování chyb v elektronických systémech jak v prostředí dílny, tak i díky bateriovému napájení a odolnému provedení, ve venkovním prostředí při testování formule nebo přímo na závodním okruhu. Díky čtveřici izolovaných vstupních kanálů CAT IV 600 V můžeme bez problému provádět měření i na výkonových částech elektrického pohonu. Další výhodou je integrovaný logický analyzátor včetně analyzátoru komunikačních protokolů, jež nám umožní rychle dekódovat data na sběrnicích naší formule. Tento osciloskop v sobě kombinuje funkce několika přístrojů v jednom zařízení a proto je vynikajícím posilou v přístrojovém vybavení našeho týmu.

Děkujeme společnosti ROHDE & SCHWARZ a projevenou důvěru pro zapůjčení profesionálního vybavení. Na letošních závodech nám osciloskop ušetřil mnoho času při hledání drobných chyb a měření na elektroinstalaci naší formule. Jsme velice rádi, že můžeme pracovat s přístroji, které jsou kvalitní a můžeme se na ně i ve vypjatých momentech na závodech spolehnout vždy na 100%.

Věříme, že se nám spolupráci podaří dále rozvíjet.

Děkujeme!