Několik členů z našeho týmu se už příští týden vypraví do Spojených arabských emirátů spolu s týmem CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT, kde budeme v rámci nultého ročníku EXPO 2020 představovat organizátorům možnosti naší elektricky poháněné formule. Pokud vše půjde hladce, tak se na závodní okruh Yas Marina za několik měsíců vrátíme a spolu s dalšími týmy ze soutěže Formula Student předvedeme návštěvníkům mezinárodní světové výstavy EXPO 2020 všechno, co ve studentských monopostech opravdu je. Přečtěte si část tiskové zprávy, kterou jsme o této akci spolu s ČVUT vydali a nezapomeňte příští týden sledovat naše sociální sítě, kde budeme přidávat informace o průběhu cesty i samotných jízdách naší  formule FSE 08! 

Týmy mezinárodní soutěže Formula Student z Českého vysokého učení technického v Praze se zúčastní EXPO 2020, které proběhne ve Spojených arabských emirátech v termínu od 20. října 2020 do 10. dubna 2021. Kancelář generálního komisaře, která zajišťuje účast České republiky na EXPO 2020, připravuje tento program již více než rok a právě nultý ročník je nezbytný pro zajištění bezchybného průběhu závodů již s mnohem větším počtem studentských formulí. V rámci tzv. nultého ročníku závodění vozů Formula Student vyrazí otestovat doprovodný program studenti týmu CTU Cartech z Fakulty strojní ČVUT s úspěšným spalovacím monopostem FS.11 a studenti týmu eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT se svým nejnovějším monopostem s elektrickým pohonem FSE.08.

Aby plánované závody studentských formulí na všeobecné světové výstavě EXPO 2020 proběhly hladce, oba studentské týmy jedou 15. a 16. února na okruh Yas Marina předvést svoje monoposty. Pro organizátory dynamických ukázek je důležité poznat všechny možnosti studentských formulí i potřeby týkající servisu a zázemí, které jsou pro každý tým podmínkou pro bezproblémové závody, jež se v případě problémů nebudou moci v rámci EXPO 2020 uskutečnit. Okruh na pobřeží Perského zálivu zažije poprvé představení studentských formulí, které zde absolvují všechny dynamické disciplíny soutěže Formula Student. Obě studentské formule z ČVUT na dráze předvedou svou akceleraci, schopnost zvládat vysoké boční přetížení i svou ovladatelnost přímo na trati při jízdách v závodním tempu. Závodní monoposty z ČVUT poskytnou neocenitelné zkušenosti pro zajištění bezchybného průběhu závodů již s mnohem větším počtem studentských formulí.

Týmy také uspořádají workshop tamním univerzitám a zástupcům průmyslových firem, v rámci kterého představí soutěž Formula Student, jež ve Spojených arabských emirátech doposud na univerzitách nemá žádného zástupce. Návštěvníkům bude také prezentována organizace závodů soutěže Formula Student zástupcem oficiálních mezinárodních závodů Formula Student Czech Republic. Oba týmy z ČVUT se soutěže účastní již více jak 10 let a dlouhodobě na závodech obsazují pódiová umístění. “Doufáme, že naše návštěva v místních vyvolá zájem o tuto soutěž, která je jednou z největších univerzitních soutěží na světě a v budoucnosti se budeme moci i s kolegy z CTU CarTech utkat s nově vzniklými týmy ze Spojených arabských emirátů třeba znovu na okruhu Yas Marina,” říkají členové týmu eForce FEE Prague Formula.

„Jsem velmi rád, že obě závodní formule z ČVUT budou reprezentovat naši vysokou školu a Českou republiku. Můžeme tak ukázat světu, že patříme mezi technickou špičku,“ uvedl rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.

„Jsem hrdý na výborné výsledky týmu formule se spalovacím motorem, který dlouhodobě prokazuje výborné inženýrské schopnosti našich studentů. Přes ohromnou konkurenci ze slavných evropských a světových univerzit jsou úspěšní ve všech disciplínách soutěže. Naši studenti jsou tak zárukou, že po absolutoriu posílí náš průmysl a pomohou jej udržet konkurenceschopným na globálních trzích,” říká děkan Fakulty strojní ČVUT prof. Michael Valášek.

Studenty podpořil také děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, prof. Petr Páta: „V dílnách studentského týmu eForce FEE Prague formula již bezmála deset let vznikají monoposty, které pravidelně bodují na tuzemských i zahraničních závodech. Jsem proto rád, že byli jako zástupci České republiky vybráni k účasti na exkluzivním projektu, jakým EXPO bezesporu je.”