Ve středu 12. února večer jsme z Prahy odletěli do Spojených arabských emirátů, kde již dnes budeme připravovat naši formuli pro jízdy před organizátory doprovodného programu EXPO 2020 a dalšími významnými návštěvníky. Hned po příletu na mezinárodní letiště v Dubaji jsem se vydali do Abú Dhabí, kde jsme se ubytovali a protože naše nevybalená formule ještě nebyla na závodním okruhu, tak jsme vyrazili na blízkou pláž a také do obřího nákupního centra Yas Mall.

Ráno dalšího dne jsme ihned vyrazili přímo na slavný Yas Marina okruh, kde jsme dopolední čekání na příjezd bedny se všemi našimi věcmi vyplnili prohlídkou místních pitů a sledováním závodů vozů Formula 4. Díky exkluzivním možnostem a našemu vřelému přístupu jsme mohli nejen navštívit pit jednoho závodníka, ale i posadit se do jeho formule. Pro naše piloty to byl super zážitek a jsou v tuto chvíli ještě více motivováni k podání skvělého výkonu při nedělním závodění. Dále jsme mohli sledovat jízdy závodních speciálů přímo z cílové rovinky a před příjezdem kontejneru s formulí jsme se podívali i na proslulé stupně vítězů, kde stáli i nejlepší jezdci Formula 1.

Brzy odpoledne kamion s kontejnery dorazil na závodní okruh a my se hned pustili do vybalování. Ačkoliv dopravci k našemu kontejneru nebyli úplně něžná, naštěstí naše formule neutrpěla žádné újmy. Po rozebrání kontejneru jsem se hned pustili do základního servisování formule, ve kterém hned zítra budeme důkladněji nadále pokračovat.

Zítra nás čeká důkladné odvzdušnění brzd, montáž akumulátoru a otestování všech funkcí formule. Zítra poprvé po vybalení roztočíme kola Formula a probrzdíme kola, abychom na nedělní jízdy byli plně připraveni.

Na našich sociálních sítích můžete sledovat denně příspěvky z aktuálního dění. Přidáváme fotky a videa na Facebook eForce Prague Formula a Instagram eforcefee!