Jako každou sezónu, i letos jsme byli společností ZF pozváni na přípravný závod do německého Friedrichshafenu. Jedná se o „závody na nečisto“, kam jsou pozvané všechny Formula Student týmy, které firma ZF podporuje. Převážně se na akci sjíždí týmy z Německa, Čech, Itálie i Slovenska. Na závodišti je připravena testovací trať, na které mohou týmy testovat své nové monoposty a vyladit tak jejich nastavení na letní oficiální závody.

Letos jsme bohužel na tuto akci nemohli odjet s novým monopostem, protože byl pořád ve fázi kompletace. I přes tuto situaci jsme se rozhodli odjet do Friedrichshafenu s loňským modelem a využít akci naplno k natrénování prezentačních dovedností ve statických disciplínách. Na Racecampu jsme se zúčastnili prezentace inženýrského designu a nového business plánu pro letošní sezónu. Podklady k těmto disciplínám jsme dělali doslova na poslední chvíli, protože kompletace auta má vždycky přednost.

Na akci jsme vyrazili převážně s nováčky a členy, kteří se prezentačních disciplín na závodech budou účastnit poprvé. Naše výkony v německém Friedrichshafenu nebyly zdaleka dokonalé, nicméně pro naše členy to byla obrovská zkušenost. Drobné chybky a nedostatky jsme na této akci odhalili, a proto při letních závodech už stejné chyby nebudeme opakovat. Naše výkony byly odbornou porotou hodnoceny lehce nadprůměrně, což nám dává naději při letošní sezóně opět dosahovat stejně dobrých umístění ve statických disciplínách, jako sezónu minulou.

Na akci jsme přivezli monopost z minulého roku s cílem otestovat nové systémy formule pro letošní model a poskytnout prostor našim pilotům pro najetí závodní dráhy s časomírou na povrchu, který se velmi podobá závodištím soutěže Formula Student. Před vpuštěním na trať jsme museli projít technickými přejímkami, jenž měly za úkol ověřit bezpečnost formule a zároveň nás připravily na přejímky oficiálních závodů. Naše formule FSE.07 prošla detailní prohlídkou a kontrolovaly se i ty nejmenší detaily. Bohužel při prohlídce elektrické části odhalil komisař nevhodné uchycení součástek v akumulátoru, a tím pro nás šance vyjet na trať vyhasla. Po zbytek akce jsme se soustředili na prezentační disciplíny a ani nám nezbyl čas na smutnění, že nesmíme s plně pojízdnou formulí na krásnou a rychlou trať.

V průběhu Racecampu jsme měli možnost obhlédnout konkurenci týmů převážně z Německa. Načerpali jsme spoustu nové inspirace a při statických disciplínách se nám dostala výborná zpětná vazba, díky které budeme v létě na závodech zas o kousek lepší. I přes nevyjetí na trať byla pro nás tato akce velmi přínosná a rádi bychom touto cestou poděkovali společnosti ZF za pozvání a výbornou organizaci akce.

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na příští ročník ZF Racecampu ve Friedrichshafenu!